Kajto.pl - Kajetan KajetanowiczKajto.pl - Kajetan Kajetanowicz

  • English
  • polski
  • Aktualności
  • Zespół
    • Kajetan Kajetanowicz
    • Maciej Szczepaniak
    • Samochód
  • Multimedia
    • Filmy
    • Galerie
  • Wyniki
  • Dla mediów
    • Informacje prasowe
    • Fotografie
  • Dla kibiców
    • Media społecznościowe
    • Mapa startów
    • Sklep
  • Współpraca
  • Kontakt
SKLEP
sobota, 28 kwietnia 2007 / Kategoria: Aktualności

Rajd Elmot – wyniki: Wielki powrót Kajtka

Tegoroczny Elmot, rozgrywany przy wspaniałej, słonecznej pogodzie, od początku budził wielkie emocje. Już po pierwszym odcinku specjalnym niespodziewanym liderem został Kajetan Kajetanowicz, powracający na rajdowe trasy. Później do głosu doszedł Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Joannę Madej. Ich Suzuki Swift S1600 okazał się niezwykle groźny na szybkich, dolnośląskich trasach i to właśnie ta załoga kończyła pierwszy etap rajdu na pozycji lidera. Niestety radość nie trwała długo. Już na ósmym odcinku specjalnym Grzyb urwał koło i musiał wycofać się z rywalizacji. Na fotel lidera awansował wtedy prowadzący w klasyfikacji mistrzostw Polski Tomasz Kuchar. Na plecach czuł jednak oddech rywali, zwłaszcza odrabiającego straty z pierwszego etapu Leszka Kuzaja.

Kuzaj wygrywał odcinek za odcinkiem i po próbie numer 11 wskoczył pierwsze miejsce w rajdzie. Z prowadzenia nie cieszył się jednak zbyt długo. Już na piętnastym odcinku specjalnym złapał kapcia i spadł na czwarte miejsce. Na tej samej próbie straty z powodu przebitej opony zaliczył również Kuchar, a na prowadzenie powrócił niezwykle skutecznie jadący Kajetanowicz. Młody kierowca, pilotowany przez doświadczonego Macieja Wisławskiego, nie mógł zmarnować tej szansy i na mecie mógł odbierać gratulacje za pierwsze w karierze zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do mistrzostw Polski.

– Tak naprawdę przed rajdem mieliśmy z Kajtkiem cichą nadzieję, że uda nam się wbić w „dychę”, bo obsada rajdu były bardzo mocna. Marzyliśmy, by zająć siódme czy ósme miejsce. Nie marzyliśmy nawet o piątce, a do głowy nam nie przyszło, że możemy taki rajd wygrać. Trzeba było rzeczywiście wytrzymać ten napór kamieni, skarp, barier, przepustów, drzew. Gość rzeczywiście to wszystko wytrzymał, dojechaliśmy szybko i czysto, z jednym kapciem tylko – powiedział na mecie Maciej Wisławski.

Tomasz Kuchar, drugi na mecie, również nie miał powodów do narzekań, zwłaszcza że punkty zdobyte w Świdnicy pozwoliły mu zachować pozycję lidera mistrzostw Polski.

– Fantastyczne jest to, że w tej chwili trudno typować, kto może zostać mistrzem Polski. Tak naprawdę może to być kilkunastu nawet zawodników. Niewiarygodne jest również to, co działo się podczas tego rajdu. Kapcie, skrzywione felgi, wybite kciuki, pokrzywione zawieszenia, jeszcze jakby było mało na ostatnim odcinku, gdy ścigaliśmy się z Kajtkiem, zepsuł nam się interkom. Po prostu wariactwo. Ale z drugiej strony to fajnie, bo naprawdę od początku rajdu coś się działo i myślę, że to fascynowało nie tylko nas, kierowców, ale przede wszystkim dziennikarzy i kibiców, którzy tak licznie tutaj przybyli – powiedział na mecie Tomasz Kuchar.

Po raz drugi w tym sezonie na trzecim stopniu podium stanął Sebastian Frycz z Jackiem Rathe, co stawia tę załogę wśród faworytów w tegorocznych RSMP. Po Elmocie zajmują bowiem pozycję wiceliderów.

– Byłem bardzo ciekawy jak będę sobie radził podczas rajdów asfaltowych w N-grupowym samochodzie. Ale po czasach widać, że jeszcze nie zapomniałem jak się jeździ takim autem. Myślę również, że mamy jeszcze trochę rezerwy i możemy pojechać szybciej. Fajnie, że rajd do końca był nieprzewidywalny. My cały czas jechaliśmy szybko i przede wszystkim bez większych błędów. Konkurenci mieli trochę problemów, stąd takie przetasowania w czołówce – powiedział po rajdzie Sebastian Frycz.

Jak zwykle Elmot miał również swoich pechowców. Tuż przed startem z udziału w imprezie musieli zrezygnować Tomasz Czopik (VW Polo S2000) oraz Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer). W trakcie imprezy z rywalizacji odpadli między innymi zaliczani do faworytów Paweł Dytko (Mitsubishi Lancer) czy Maciej Lubiak (Fiat Punto S2000). Kłopoty z hamulcami i przebita opona zepchnęły na szóste miejsce Michała Sołowowa. Kierowcy Fiata Punto S2000 na pocieszenie pozostało zwycięstwo w klasie.

Rywalizację w klasie A-6 wygrali Piotr Maciejewski i Piotr Kowalski (Citroen C2-R2). Załoga ta była również najszybsza wśród aut napędzanych na jedną oś. W A-7 triumfowali Marcin Majcher i Daniel Leśniak (Honda Civic) a w A-5 Maciej Żuchowski i Agnieszka Starosta (Fiat Seicento). Wśród załóg zgłoszonych do rajdowego Pucharu Peugeot 206 najszybsi byli Marcin Dobrowolski i Michał Dobrowolski a w N-2 triumfowali Paweł Piasecki i Krzysztof Niedbała (Citroen Saxo). W rajdzie sklasyfikowano w sumie 39 załóg z 52, które znalazły się na liście startowej. Osiem z nich korzystało z SupeRally.

35 Rajd Elmot-Remy składał się z 17 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 187 kilometrów. Najwięcej, bo 11 z nich padło łupem Leszka Kuzaja i to on otrzyma dodatkowy punkt do klasyfikacji mistrzostw Polski.

Kolejną, III rundą RSMP będzie Rajd Polski. Impreza odbędzie się w Mikołajkach w dniach 8-10.06.2007

Dołącz do nas

Kajetan Kajetanowicz

kajtokajetanowicz

2 186

¡Vamos @albirroja! 🇵🇾

3856 355
Open post by kajtokajetanowicz with ID 18443330620143445
¡Vamos @albirroja! 🇵🇾

¡Vamos @albirroja! 🇵🇾 ...

3856 355

[Współpraca reklamowa] Zobacz do jakiej temperatury rozgrzałem opony @hankooktire.global

#HankookTire #HankookTirePolska #DrivingEmotion #WRC

1503 6
Open post by kajtokajetanowicz with ID 18094686677231372
[Współpraca reklamowa] Zobacz do jakiej temperatury rozgrzałem opony @hankooktire.global 

#HankookTire #HankookTirePolska #DrivingEmotion #WRC

[Współpraca reklamowa] Zobacz do jakiej temperatury rozgrzałem opony @hankooktire.global

#HankookTire #HankookTirePolska #DrivingEmotion #WRC
...

1503 6

Kto pamięta Rajd Karkonoski - ręka do góry 🤚 Zakręt w zakręt, zmienna przyczepność i sporo hopek. Wymienicie jakieś odcinki? 🤔

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron

336 3
Open post by kajtokajetanowicz with ID 18107732617750921
Kto pamięta Rajd Karkonoski - ręka do góry 🤚 Zakręt w zakręt, zmienna przyczepność i sporo hopek. Wymienicie jakieś odcinki? 🤔 

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron

Kto pamięta Rajd Karkonoski - ręka do góry 🤚 Zakręt w zakręt, zmienna przyczepność i sporo hopek. Wymienicie jakieś odcinki? 🤔

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron
...

336 3

And the winner is…

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron

2558 22
Open post by kajtokajetanowicz with ID 18395226241089956
And the winner is… 

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron

And the winner is…

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron
...

2558 22

Klik, stuk, puk 😁 / Click, tap, knock 😁

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron @tgrwrt_rally2

12352 23
Open post by kajtokajetanowicz with ID 17863053324651505
Klik, stuk, puk 😁 / Click, tap, knock 😁 

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron @tgrwrt_rally2

Klik, stuk, puk 😁 / Click, tap, knock 😁

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron @tgrwrt_rally2
...

12352 23

[Współpraca reklamowa] To mały psik dla ludzkości, ale wielki dla człowieka… i felg! 😎

@moje_auto

286 2
Open post by kajtokajetanowicz with ID 18124271860653839
[Współpraca reklamowa] To mały psik dla ludzkości, ale wielki dla człowieka… i felg! 😎 

@moje_auto

[Współpraca reklamowa] To mały psik dla ludzkości, ale wielki dla człowieka… i felg! 😎

@moje_auto
...

286 2

Dzisiaj święto najmłodszych! Życzę Wam, abyście nigdy nie przestali marzyć i zawsze dążyli do celu! 🫵

Today is Children`s Day! I hope you never stop dreaming and always strive for your goals! 🫵

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron @tgrwrt_rally2

276 1
Open post by kajtokajetanowicz with ID 18098977013517098
Dzisiaj święto najmłodszych! Życzę Wam, abyście nigdy nie przestali marzyć i zawsze dążyli do celu! 🫵 

Today is Children's Day! I hope you never stop dreaming and always strive for your goals! 🫵

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron @tgrwrt_rally2

Dzisiaj święto najmłodszych! Życzę Wam, abyście nigdy nie przestali marzyć i zawsze dążyli do celu! 🫵

Today is Children`s Day! I hope you never stop dreaming and always strive for your goals! 🫵

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron @tgrwrt_rally2
...

276 1

The Beast 🐯

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron

1008 5
Open post by kajtokajetanowicz with ID 18107192405493866
The Beast 🐯 

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron

The Beast 🐯

@grupaorlen @delphiautoparts @orlenoil.official @orlenteam_official @rallyshop.pl @pzm_polskizwiazekmotorowy @texetpoland @moje_auto @sjs_pl @apetite_box @miasto.ustron
...

1008 5
Follow on Instagram

Partnerzy ORLEN Rally Team

Kajetan Kajetanowicz ambasadorem
Współpraca

SOCIAL MEDIA

NAWIGACJA

  • Aktualności
  • Zespół
  • Multimedia
  • Wyniki
  • Dla mediów
  • Dla kibiców
  • Współpraca
  • Kontakt

Stronę przygotowała firma

© Copyright 2026. All Rights Reserved.
Polityka prywatności

Hosted by

TOP