Kajetan Kajetanowicz - 2. w WRC 3 (2021) i WRC 2 (2019), 3. w WRC 2 (2022) i WRC 3 (2020), trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy
  • LANGUAGES
    • English English
    • polski polski

Kajto.pl - Kajetan Kajetanowicz

  • Aktualności
  • Zespół
    • Kajetan Kajetanowicz
    • Maciej Szczepaniak
    • Samochód
  • Multimedia
    • Filmy
    • Galerie
  • Wyniki
  • Dla mediów
    • Informacje prasowe
    • Fotografie
  • Dla kibiców
    • Media społecznościowe
    • Mapa startów
    • Gadżety
  • Współpraca
  • Kontakt
#TeamKajto
  • Home
  • Aktualności
  • Rajd Turcji 2020: dramaty w czołówce, Kajetanowicz awansuje!
niedziela, 20 września 2020 / Kategoria: Aktualności

Rajd Turcji 2020: dramaty w czołówce, Kajetanowicz awansuje!

Trwa finałowy etap rywalizacji w Rajdzie Turcji. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak uniknęli większych błędów na niezwykle trudnych odcinkach specjalnych, w tym najdłuższej w zawodach próbie Çetibeli (38,15 km). Załoga LOTOS Rally Team lideruje w kategorii WRC 3 i awansowała na świetne, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej! Polacy nie mają sobie równych na tureckich trasach rundy określanej mianem najtrudniejszej w kalendarzu.

Zgodnie z przewidywaniami najdłuższy odcinek specjalny Rajdu Turcji okazał się dramatyczny. Wielu zawodników zmieniało na odcinku przebite opony, inni uszkadzali swoje samochody. Kajetan i Maciek dotarli do mety, choć i dla nich nie było łatwo – stracili sporo czasu w kurzu, jadąc tuż za poprzedzającą załogą, która trzykrotnie zatrzymywała się na trasie. Kolejny odcinek, Marmaris 1 (6,22 km) to już jazda bez większych problemów i zwycięstwo w kategorii WRC 3!

– Wiedzieliśmy doskonale, że pierwszy odcinek dzisiejszej pętli i jednocześnie najdłuższy w całym rajdzie będzie tym najtrudniejszym, szczególnie dla samochodów. Drugi przejazd zapewne będzie jeszcze trudniejszy. Wiele się działo podczas tej pętli, my też mieliśmy swoje problemy. Jedna z poprzedzających załóg po zmianie koła wróciła na trasę tuż przed nami. Jechaliśmy w wielkim kurzu, który mocno ograniczał widoczność. Było to bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy musieliśmy omijać porozrzucane kamienie. Prowadzimy ze sporą przewagą, ale w Turcji to nie ma wielkiego znaczenia. Każdy odcinek to w zasadzie nowa historia, dlatego musimy do końca być skoncentrowani i po prostu robić swoje. Na razie jesteśmy zadowoleni i mam nadzieję, że tak będzie też po drugiej pętli

– komentował o dziesiątej próbie Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Po przerwie serwisowej, o 10:10 czasu polskiego rozpocznie się druga i ostatnia pętla Rajdu Turcji. Kierowcy ponownie rywalizować będą na próbie Çetibeli 2 (38,15 km), a zmagania zakończy Power Stage Marmaris 2 (6,28 km). Wyniki rajdu poznamy około godziny 13:30 czasu polskiego.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Rajd Turcji 2020 (WRC 3) – nieoficjalne wyniki po OS 10:

  1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:19:08,7 s
  2. Bulacia Wilkinson/Der Ohannesian (Boliwia/Argentyna, Citroën C3 R5) +44,9 s
  3. Avci/Vatansever (Turcja, Citroën C3 R5) +6:45,2 s
  4. Heller/Martí (Chile/Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +7:46,0 s
  5. Solans/Barreiro (Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +9:52,6 s
  6. Cukurova/Akcay (Turcja, Škoda Fabia R5) +10:28,7 s
  7. Pedro/Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta Rally2) +19:42,3 s
  8. Fernández/Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia Rally2 evo) +20:27,5 s
  9. Soylu/Köleoğlu (Turcja, Škoda Fabia R5) +31:03,7 s

Ostatnie aktualności

  • Oko w oko z Mistrzem – Kajetan Kajetanowicz spotka się ze swoimi fanami już 28 stycznia w Wieliczce

    Oko w oko z Mistrzem – Kajetan Kajetanowicz spotka się ze swoimi fanami już 28 stycznia w Wieliczce

    23 stycznia 2023
  • Kajetan Kajetanowicz gra razem z WOŚP. Wsiądź za kierownicę jego rajdówki!

    Kajetan Kajetanowicz gra razem z WOŚP. Wsiądź za kierownicę jego rajdówki!

    18 stycznia 2023
  • Kajetan Kajetanowicz nominowany do Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku

    Kajetan Kajetanowicz nominowany do Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku

    8 grudnia 2022
  • Rajd Barbórka 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak niedopuszczeni do walki

    Rajd Barbórka 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak niedopuszczeni do walki

    3 grudnia 2022
  • Rajd Barbórka: Kajetan Kajetanowicz stawia czoła rywalom i kontuzji!

    Rajd Barbórka: Kajetan Kajetanowicz stawia czoła rywalom i kontuzji!

    2 grudnia 2022
  • Kajetanowicz i Szczepaniak na czwartym z rzędu podium Rajdowych Mistrzostw Świata w klasyfikacji rocznej!

    Kajetanowicz i Szczepaniak na czwartym z rzędu podium Rajdowych Mistrzostw Świata w klasyfikacji rocznej!

    13 listopada 2022
  • Rajd Japonii 2022: gorzka końcówka słodkiego sezonu Kajetanowicza

    Rajd Japonii 2022: gorzka końcówka słodkiego sezonu Kajetanowicza

    11 listopada 2022
  • Rajd Japonii 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak w pierwszej trójce

    Rajd Japonii 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak w pierwszej trójce

    10 listopada 2022

Dołącz do nas

Kajetan Kajetanowicz

Partnerzy ORLEN Rally Team

Patron medialny
Kajetan Kajetanowicz ambasadorem
Współpraca

SOCIAL MEDIA

NAWIGACJA

  • Aktualności
  • Zespół
  • Multimedia
  • Wyniki
  • Dla mediów
  • Dla kibiców
  • Współpraca
  • Kontakt

Stronę przygotowała firma

© Copyright 2021. All Rights Reserved.
Polityka prywatności

Hosted by

TOP