Kajetan Kajetanowicz - 2. w WRC 3 (2021) i WRC 2 (2019), 3. w WRC 2 (2022) i WRC 3 (2020), trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy
  • LANGUAGES
    • English English
    • polski polski

Kajto.pl - Kajetan Kajetanowicz

  • Aktualności
  • Zespół
    • Kajetan Kajetanowicz
    • Maciej Szczepaniak
    • Samochód
  • Multimedia
    • Filmy
    • Galerie
  • Wyniki
  • Dla mediów
    • Informacje prasowe
    • Fotografie
  • Dla kibiców
    • Media społecznościowe
    • Mapa startów
    • Gadżety
  • Współpraca
  • Kontakt
#TeamKajto
  • Home
  • Aktualności
  • Świetna postawa Kajetanowicza w walce o tytuł! Decydujące starcie już jutro
sobota, 20 listopada 2021 / Kategoria: Aktualności

Świetna postawa Kajetanowicza w walce o tytuł! Decydujące starcie już jutro

Fenomenalna druga pętla sobotniego etapu Rajdu Monza w wykonaniu Kajetana Kajetanowicza! Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka reprezentant LOTOS Rally Team świetnie pokonał oba przejazdy OS Sottozero (14,39 km), odrabiając do głównego konkurenta prawie 20 sekund. Doskonała postawa na próbach wytyczonych po torze Formuły 1 pozwoliła zbliżyć się na 2,6 sekundy do francuskiej załogi!

Popołudniowe zmagania rozegrane zostały w pełni na legendarnym torze Monza, po którym wytyczono odcinek specjalny Sottozero. Kajetanowicz i Szczepaniak zachwycili już podczas pierwszego przejazdu, wygrywając ze wszystkimi konkrentami w samochodach klasy Rally2 i plasując się tylko za mocniejszymi samochodami WRC. Na drugim przejeździe utrzymali dobrą formę, dokładając kolejne sekundy swoim głównym konkurentom. Po dzisiejszym etapie są na trzeciej pozycji w kategorii WRC 3, tylko 2,6 sekundy za Rosselem i Renuccim.

– Mamy fantastyczną walkę! To ogromnie satysfakcjonujące nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych kibiców, których sporo przyjechało tutaj z Polski, a jeszcze więcej wspiera nas przed ekranami w domach. Na koniec dnia możemy być z siebie zadowoleni, choć jego początek był naprawdę trudny. Mimo że cisnąłem od samego rana, czasy na poszczególnych odcinkach nie odzwierciedlały tego, jak dobrze czułem się w samochodzie. Wpływ na to miało wiele czynników. Cieszę się, że na torze udało nam się odrobić niemal całą stratę i jutro ta rywalizacja dla mnie i dla całego zespołu LOTOS Rally Team zapowiada się jeszcze bardziej pasjonująco. Przed nami trzy odcinki specjalne, które zadecydują o tym, kto zostanie mistrzem świata i już nie mogę się doczekać, by cisnąć do ostatnich metrów tego sezonu!

– komentował zawodnik LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Finałowy etap Rajdu Monza zostanie rozegrany także na torze Formuły 1. Zmagania otworzy odcinek Grand Prix 2 (10,29 km), którego start zaplanowano na 7:48. Następnie załogi pokonają dwukrotnie próbę Serraglio (14,62 km, godz. 10:08 i 12:18), której drugi przejazd to dodatkowo punktowany Power Stage.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Monza 2021 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 13:

  1. Crugnola/Ometto (Włochy, Hyundai i20 N Rally2) 2:21:34,3 s
  2. Rossel/Renucci (Francja, Citroën C3 Rally2) +6,5 s
  3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +9,1 s
  4. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Hyundai i20 N Rally2) +1:08,2 s
  5. De Tommaso/Ascalone (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:20,9 s
  6. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:14,9 s
  7. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +2:19,1 s
  8. Perico/Turati (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:19,4 s
  9. Dall’Era/Brovelli (Włochy, VW Polo GTI Rally2) +7:02,1 s
  10. Roncoroni/Brusadelli (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +7:24,9 s

Ostatnie aktualności

  • Oko w oko z Mistrzem – Kajetan Kajetanowicz spotka się ze swoimi fanami już 28 stycznia w Wieliczce

    Oko w oko z Mistrzem – Kajetan Kajetanowicz spotka się ze swoimi fanami już 28 stycznia w Wieliczce

    23 stycznia 2023
  • Kajetan Kajetanowicz gra razem z WOŚP. Wsiądź za kierownicę jego rajdówki!

    Kajetan Kajetanowicz gra razem z WOŚP. Wsiądź za kierownicę jego rajdówki!

    18 stycznia 2023
  • Kajetan Kajetanowicz nominowany do Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku

    Kajetan Kajetanowicz nominowany do Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku

    8 grudnia 2022
  • Rajd Barbórka 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak niedopuszczeni do walki

    Rajd Barbórka 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak niedopuszczeni do walki

    3 grudnia 2022
  • Rajd Barbórka: Kajetan Kajetanowicz stawia czoła rywalom i kontuzji!

    Rajd Barbórka: Kajetan Kajetanowicz stawia czoła rywalom i kontuzji!

    2 grudnia 2022
  • Kajetanowicz i Szczepaniak na czwartym z rzędu podium Rajdowych Mistrzostw Świata w klasyfikacji rocznej!

    Kajetanowicz i Szczepaniak na czwartym z rzędu podium Rajdowych Mistrzostw Świata w klasyfikacji rocznej!

    13 listopada 2022
  • Rajd Japonii 2022: gorzka końcówka słodkiego sezonu Kajetanowicza

    Rajd Japonii 2022: gorzka końcówka słodkiego sezonu Kajetanowicza

    11 listopada 2022
  • Rajd Japonii 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak w pierwszej trójce

    Rajd Japonii 2022: Kajetanowicz i Szczepaniak w pierwszej trójce

    10 listopada 2022

Dołącz do nas

Kajetan Kajetanowicz

Partnerzy ORLEN Rally Team

Patron medialny
Kajetan Kajetanowicz ambasadorem
Współpraca

SOCIAL MEDIA

NAWIGACJA

  • Aktualności
  • Zespół
  • Multimedia
  • Wyniki
  • Dla mediów
  • Dla kibiców
  • Współpraca
  • Kontakt

Stronę przygotowała firma

© Copyright 2021. All Rights Reserved.
Polityka prywatności

Hosted by

TOP